Elazığ Bilim Merkezi Haberleri

Eklenme Tarihi 13 Haziran 2019, Perşembe

A+ | A-


Elazığ Bilim Merkezi tarafından yürütülen ‘Geleceğin Mühendisleri Tasarımlarını Yarıştırıyor’ adlı yarışmanın sergi ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Elazığ Bilim Merkezi tarafından yürütülen ‘Geleceğin Mühendisleri Tasarımlarını Yarıştırıyor’ adlı yarışmanın sergi ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Elazığ Bilim Merkezinin ev sahipliğinde Elazığ Özel İdare, Helal Finans Araştırmaları Derneği (HEFİAD) ve BİREVİM sponsorluğuyla gerçekleştirilen ‘Geleceğin Mühendisleri Tasarımları Yarıştırıyor’ adlı yarışmada derece alanlara ödülleri verildi. Programa Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Helal Finans Araştırmaları Derneği Başkanı Mehmet Gürdaş, Birevim Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Karabalık, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyeleri, öğrenciler ve proje sahipleri katıldı.

Programda başta Fırat Üniversitesi öğrencilerinin projeleri olmak üzere bölge üniversitelerinden başvuran öğrencilerin projeleri hakkında jüri üyeleri ve katılımcılar tarafından bilgi alındı.  Gerçekleştirilen sunum ve bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan HEFİAD Başkanı Mehmet Gürdaş bir Elazığlı olarak memleketinde  bilimsel faaliyetlere katkı vermekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

BİREVİM Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Karabalık ise konuşmasında gençleri önemsediklerini ve bilimsel faaliyetlere destek olmayı sürdüreceklerini kaydetti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu ise küçük dokunuşlar ile şehrin kültürüne, bilimine ve eğitimine katkı vermekten  Özel İdare olarak şehrin her yerinde olmak ilke ve sloganıyla asli görev alanındaki işlerin yanında böylesine projeleri hayata geçirmekten mutlu olduklarını belirtti. Sabuncu, etkinliğin Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına yapılmasının da ayrıca önemli olduğunu sözlerine ekledi. Programda jüri tarafından yapılan değerlendirmede ödüle layık bulunan projelere ödülleri ve jüri üyelerine de plaketleri takdim edildi.