Kayseri Bilim Merkezi Duyuruları

Eklenme Tarihi 28 Aralık 2018, Cuma

A+ | A-


Kayseri Bilim Şenliği Başlıyor1

Kayseri Bilim  Şenliği Başlıyor1

Kayseri Bilim Merkezi bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan "Kayseri Bilim Şenliği" 29-30 Eylül ve 1 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Kayseri Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan şenlikte, 18 farklı atölye çadırında 68 etkinliğin yanı sıra bilimsel gösterilerde yer alacak. 2. Kayseri Bilim Şenliği ile ; Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi sağlanması amaçlanmıştır.
7’den 77’ye herkesin katılabileceği 3 gün sürecek şenlikte, dileyen herkes, atölye çalışmalarına ve bilimsel etkinliklere katılabilecek.Sizleri bilimin renkli dünyasında eğlenceli ve eğitici bir yolculuk için 2. Kayseri Bilim Şenliğine bekliyoruz.

#haydişenliğe
#bilimleeğlenin
#kayseribilimmerkezi