Kocaeli Bilim Merkezi Duyuruları

Eklenme Tarihi 29 Kasım 2018, Perşembe

A+ | A-


Kocaeli bilişimin ana belleği olacak

Kocaeli bilişimin ana belleği olacak

Sanayinin başkenti Kocaeli, Gebze’de kurulacak Bilişim Vadisi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 8 yılda 220 bin öğrenciye dağıttığı tablet bilgisayarlarla bilişim kenti olma yönünde emin adımlarla ilerliyor. Kocaeli’ni bilişimin ana belleği konumuna getirmek için projeler üreten Büyükşehir, 23-26 Kasım tarihleri arasında Kocaeli Bilişim Fuarı’nı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bilişim festivaline dönüşecek olan Kocaeli Bilişim Fuarı’nda sektörün önde gelen firmalarının yanı sıra bilişimin dahi isimlerinin her yaştan teknoloji sevdalılarıyla bir araya geleceğini söyledi.

SANAYİ 4,0 YOLCULUĞU

Binlerce sanayi kuruluşu ve onlarca Organize Sanayi Bölgesi’ne ev sahipliği yapan Kocaeli, bacasız sanayi olarak adlandırılan bilişim ağırlıklı teknolojinin gelişimini desteklerken, Sanayi 1,0’dan Sanayi 4,0’a giden yolda emin adımlarla ilerliyor. Kocaeli’ne bu yolculuğunda Büyükşehir Belediyesi de ürettiği projelerle öncülük ediyor.

KOCAELİ BİLİŞİM FUARI

1. Kocaeli Bilişim Fuarı, 23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak. Ana teması ‘’Sanal ve Artırılmış Gerçeklik’’ olarak belirlenen fuarda; ilkokul çağından üniversiteye uzanan genç kuşağa ulaşmak, bilişim öğretmenlerinin ufkunu genişletmek ve sektörün önde gelen firmalarını Kocaeli’yle buluşturmak amaçlanıyor. Fuar kapsamında, sanal ve artırılmış gerçeklikle Türkiye ve dünyada bilişim sektöründe teknolojinin geldiği son nokta belirlenecek. Fuar projesinde Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ve Kocaeli Bilim Merkezi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde Büyükşehir’in ilgili birimleri birlikte çalışıyor.